Tiny house ; Elektrik için güneş panelleri, kanalizasyon için belirli aralıklarla vidanjör tarafından temizlenmesi gereken foseptik sistemi veya kompost tuvalet, su içinse aralıklarla doldurulan depo ayrıca yağmur suyu kullanılabiliyor. Bunların hepsi sizin seçtiğiniz tiny house’un mevcut altyapısına, kendi eklemek istediğiniz şeylere, aradığınız konfora, tiny house kurmak istediğiniz lokasyonun imkanlarına da bağlıdır. Hali hazırda kanalizasyon, elektrik bağlantısı olan bir yer ise bu gibi konularda çok uğraşmanız gerekmeyecektir. Elektrik mobil tiny house evlerde çoğunlukla güneş veya elektrik paneli adı verilen donanımla karşılanır. 

Tiny house ürünlerimiz ruhsatlı ve plakalı olduğundan ekstra bir izine ihtiyaç yoktur. Satın aldığınız veya kiraladığınız arazide tiny houselarınızı rahatlıkla konumlandırabilirsiniz. Tiny house ürünlerimiz sabit yapı olarak nitelendirilmediğinden ve plaka ruhsata sahip olduğundan karayolları yönetmeliğine tabiidir.

Özellikle taşınabilir tiny houselarda ağırlık şartı olduğu için hafif malzemeler tercih sebebidir Bunun yanı sıra tiny house felsefesi çevre dostluğu ve sürdürülebilir yaşam felsefesinden hareket ettiği için doğal, geri dönüştürülebilir malzemeler tercih edilmektedir.

Tiny house ürünlerimizde kullanılan tüm malzemeler endüstriyel işlemden geçtiği için kullanıma direk hazırdır. Tiny house Temizliği dışında özel bir şey yapmanız genelde gerekmez. %100 doğal malzeme kullanılan tiny house ürünlerde ise mini rutin bakımlar gerekebilir. Aldığınız Tiny house  niteliğine göre bu durum değişkenlik gösterebilir.

Depreme dayanıklılar, MODSİS’den aldığınız tiny houselarda belirli bir kalite, güvenlik standardı hali hazırda sunuluyor olacaktır. Onun dışında güvenlik ile ilgili en önemli unsur kalmayı düşündüğünüz arazi ve çevredeki yaşantı olacaktır.

Tiny house ağırlığına göre değişmekle beraber genelde 1.6 motorlu bir araç yeterli olmaktadır. Her halükarda çekiş gücü yüksek 4×4 bir araç tavsiye edilir.(O1 ve O2 grubundaki ürünler için geçerlidir. O3 sınıfı hariçtir.)

Ortalama bir tiny house sadece en çok ihtiyaç duyduğunuz eşyaları alabilir. Yani bunu bir hayat tarzı haline getirecekseniz kesinlikle vazgeçmeniz gereken şeyler olacak. Akıllı mobilyalar güzel bir tasarımla tiny houselara daha fazla eşya koymak mümkün olabiliyor. Tiny houselarımızda genellikle bir dolaba saklanabilen çalışma alanları, yatağa dönüşen kanepeler gibi yerden tasarruf eden çözümler tercih edilmektedir.

Yukarı

TEKLİF AL

İlgilendiğiniz ürün hakkında teklif almak için formu doldurup bize iletiniz.